Arya Fae is a real definition of beauty and someone who knows how to do what they do best. She measures between the heights of 5ft and 6ft with average body size, her style of dressing or fashion sense is top-notch. Do you want to know more about Arya Fae? Well, there’s no need to spill the beans just yet, because, there’s a whole lot about her you’re about to find out. Just keep reading on.
Biography
Arya Fae has grown up beautifully to become the star we all admire today, she is committed to making people learn whiles giving them some great entertainment. Arya Fae has a lot of people who love her work and how excellent she can execute it. The love for her on social has grown so much that her fans are always yearning to find out what their favorite star has coming up. She, therefore, has been able to garner a lot of following on social media to enhance interactions with her fans.
Facts Table of Arya Fae Biography
| Information | Answer |
|---|---|
| Name / Username | Arya Fae |
| Nationality | American |
| Ethnicity | White |
| Country | United States of America |
| Date of Birth | 25th June, 1995 |
| Zodiac | Cancer |
| Gender | Female |
| Weight | 110 lbs (50 kg) |
| Height | 5 ft 3 in (160 cm) |
| Eye Color | Brown |
| Hair Color | Blonde |
| Relationship | — |
| Measurement | 32-26-36 |
| Tattoo | Yes |
| Piercing | Yes |
| Net wort | $2m – $3m |
Wiki Summary of Arya Fae
Net Worth of Arya Fae
Since most celebrity stars decide to hide their net worth, it becomes quite difficult to know their actual net worth. That notwithstanding, her wealth could be estimated to be between $2m and $3m.
Where is Arya Fae from and her Nationality?
Arya Fae country of origin is United States. She is American
What is the real name of Arya Fae?
Well, her real name we can predict is Arya Fae